E-BOOKY 

Načerpejte praktické informace pro práci s emocemi a s vnitřním dítětem.

Stáhněte si ebook zdarma

Vnitřní dítě v terapii

vývoj a současné přístupy

Ebook obsahuje mou absolventskou práci v rámci kurzu Psychologie v praktických aplikacích na FFUK v Praze. 

Co se v ebooku dozvíte?

Co je vnitřní dítě

Pochopíte, co je vnitřní dítě, jak vzniká a jak vám může pomoci zkvalitnit váš život, zejména v oblasti rodičovství.

Historie metody v psychoterapii

Dozvíte se, jak se metoda vnitřního dítěte v psychoterapiii vyvíjela, jací představitelé na poli psychologie a psychoterapie s ní pracovali a kde všude se využívala.

Jak můžeme s vnitřním dítětem pracovat v současnosti

Na základě mého rozboru několika současných knih a přístupů na toto téma se dozvíte, v čem se jednotlivé přístupy liší a kde začít, když chcete začít s vnitřní dítětem pracovat.

Co o ebooku říkají čtenáři?

Zdarma jsem si stáhla práci Vnitřní dítě v terapii, vývoj a současné přístupy a velmi mě toto téma oslovilo. Jednak dává odpovědi mě na moje dětství, a také na žití mých přítelkyň a známých, protože za "socíku" byl styl výchovy dost přísný a nesmlouvavý, ale zároveň mě nutí se důkladně zamyslet nad chováním k mým vnoučatům, aby se jim byť nechtěně neublížilo. Dcery jsem se s jejich otcem snažila vychovávat s větším pochopením, ale tak nějak to byla výchova spíš intuitivní, moc literatury řešící tuto problematiku se ke mě tehdy nedostalo. Jistě tímto neobhajuju styl výchovy "dítě smí vše", ale spíš se zamyslet nad zbytečným mentorováním. Taky se mi líbí, že jsou uvedeny prameny, odkud je čerpáno a jsou i doporučení autoři. Mě osobně nejvíc oslovila doporučovaná C. Taylor, od které si knihu pořídím. Děkuju za zajímavé a inspirující téma.
Stáňa
Dobrý den paní Lindo, děkuji Vám za zaslání Vaší práce. Velmi mě zaujala a líbí se mi, jak zde vyzdvihujete klady práce významných terapeutů a jejich metod. J. Bradshawa jsem přečetla doslova jedním dechem a neskutečně se mi v životě ulevilo. Osobně je mi dle postupu terapie nejbližší G. Bunz-Schlosser. Nejsem terapeut, ale intuitivně pro sebe používám podobně takový postup.
Irena