3 přání všem dětem ke Dni dětí

K dnešnímu Dni dětí přeji všem našim dětem, i těm našim vnitřním, 3 přání.

Přeji dnes všem dětem, aby:

  1. hluboko v sobě věděly, že vše, co cítí a prožívají, je v pořádku. Aby se dokázaly obejmout a mít se rády se všemi emocemi, prožitky a myšlenkami o sobě a přestaly věřit, že díky tomu je s nimi něco špatně.
  2. hluboko v sobě pochopily, že naše rodičovské odsuzování, kritika, blbá nálada, hněv, strachy, smutek, příkazy, zákazy, nedůvěra, zklamání, výčitky, obviňování je jen odrazem našich bolavých zraněných mladších já a že tyto projevy nesouvisí s tím, jací jsou.
  3. hluboko v sobě cítily, že nesou jedinečné dary, že jsou pro tento svět důležití, že jsou milováni a viděni a že nejvíce záleží na tom, zda budou věřit v sebe a své sny víc než ve vnější okolnosti.Krásný den našim úžasným dětem! 

Ps. to samé přeji našim vnitřním dětem, mladším já, které toto potřebují připomenout. 🙂

Co můžete jako rodič udělat pro to, aby vaše dítě umělo zpracovávat své emoce, empaticky komunikovat s druhými a vnímalo svou hodnotu? 

MNOHO. 🙂 

Naučte ho to svým vlastním příkladem, budováním důvěrného blízkého vztahu mezi vámi a empatickou komunikací. Mrkněte na dva nejúspěšnější webináře pro rodiče a pedagogy.

Miluju práci s emocemi. Přes 11 let pomáhám ženám a rodičům a poslední dobou i dětem od 14 let skrz emoce dojít k příčinám jejich problémů a osvobodit se od nich. Mou největší životní zkušeností je, že nemusíme měnit naše děti. Pokud má naše dítě problém, změňme sami sebe a dítě se promění s námi. Jsem máma, manželka a akreditovaná terapeutka metody Cesta, iniciátorka a propagátorka projektu AHA rodičovství. Můj příběh najdete tady >> Vedu Tanec pro ženy a dívky živě na Praze 4.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.